آغاز بیمه رانندگان تاکسی درون‌شهری از هفته آینده
1401/10/11
آغاز بیمه رانندگان تاکسی درون‌شهری از هفته آینده


مدیرکل نام‌نویسی و حساب‌های انفرادی سازمان تأمین‌ اجتماعی گفت: نام‌نویسی اولیه رانندگان تاکسی‌ در شرکت خدمات ماشینی انجام شده و در انتظار ابلاغیه دولت برای اجرای نهایی است؛ هفته آینده (اواسط دی‌ماه) بیمه رانندگان تاکسی درون‌شهری آغاز می‌شود.محمد محمدی؛ مدیرکل نام‌نویسی و حساب‌های انفرادی سازمان تأمین‌ اجتماعی در خصوص بیمه رانندگان حمل و نقل عمومی (تاکسی درون‌شهری و برون‌شهری) اینگونه اظهار کرد: این رانندگان باید بر اساس دهک‌بندی مشمول بیمه شوند و بخشی از حق بیمه آنها توسط دولت پرداخت شود.

 

محمدی گفت: آیین‌نامه اجرایی این قانون درمرداد ماه تصویب شده ولی ملاحضاتی دارد که اگر این ملاحظات اصلاح شود گروه‌های جدیدی را تحت پوشش بیمه قرار خواهیم داد.

 

وی افزود: اسامی رانندگانی که از سازمان حمل و نقل جاده‌ای و شهرداری‌ها و دهیاری‌ها ارسال و پالایش نهایی انجام شده است. همچنین نام‌‌نویسی اولیه این رانندگان در شرکت خدمات ماشینی نیز انجام شده است.

محمدی ادامه داد: شورای عالی امنیت ملی باید درخصوص نحوه اجرای بند (ب) تبصره (17) تعیین تکلیف کند و آن را به دولت ابلاغ و سپس دولت نیز آن را به ما ابلاغ کند. در انتظار این ابلاغیه هستیم تا 2 هزار راننده درون‌شهری و 8 هزار راننده برون‌شهری را بیمه کنیم. هفته آینده مقدمات اولیه مروبط به بیمه رانندگان تاکسی درون‌شهری آغاز می‌شود.

نظرات ارسالی
 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:
mihanm.gifbanklogo.jpg
کلیه حقوق این سایت متعلق به استارتاپ بیمه اول می باشد
     تلفن:   02122087584

قوانین و مقررات
Copyright (©) 2010 - www.mihanbimeh.com