هشدار رئیس کل بیمه مرکزی نسبت به جنگ قیمتی شرکت ها
1394/09/15
 هشدار رئیس کل بیمه مرکزی نسبت به جنگ قیمتی شرکت ها
به گزارش ایرنا، محمد ابراهیم امین امروز(شنبه) در بیست و دومین همایش ملی و هشتمین همایش بین المللی بیمه و توسعه در مرکز همایش های برج میلاد، «توانگری مدیریتی و توانگری مالی» را موضوع همایش یادشده بیان کرد و افزود: مهمترین عامل در توانگری مالی، سرمایه شرکت های بیمه است.
وی ادامه داد: اکنون این سرمایه به چالشی در صنعت بیمه تبدیل شده است به گونه ای که شرکت های بیمه به دلیل بازده پایین قادر به پوشش همه ریسک ها نیستند.
وی افزود: یکی از مصوبه های دولت، حداقل سرمایه برای تاسیس شرکت های بیمه را تعیین کرده است اما به دلیل عدم مشارکت سهامداران در افزایش سرمایه، این امر به چالش تبدیل شده است و از طرفی بازده پایین صنعت بیمه نیز توجیه اقتصادی ندارد.
امین گفت: به جای تامین سرمایه برای شرکت های بیمه - با توجه به اینکه حاشیه توانگری در صنعت بیمه جا افتاده است- باید این حاشیه را ملاک قرار داد و از دولت تقاضا شود که این مصوبه را لغو کند.
وی ادامه داد: با لغو این مصوبه، براساس معیار حاشیه، توانگری شرکت ها شکل خواهد گرفت؛ البته در دنیا نیز شرکت ها می توانند به اندازه 9 برابر سرمایه، بیمه نامه صدور و سه برابر آن نگهداری داشته باشند.
رئیس کل بیمه مرکزی تصریح کرد: باید اجازه داد همه علاقه مندان و افراد حرفه ای امکان تاسیس شرکت بیمه و سهامداری آن را داشته باشند
ضمن اینکه شرکت های بیمه باید در تعیین حق بیمه به گونه ای عمل کنند که خسارت نیز بدهند.
امین با اشاره به نقش بیمه ها در اشتغال زایی، ادامه داد: وقتی یک شرکت بیمه تشکیل شود نماینده و کارمند می خواهد و در صورتی که مجوز بیمه صادر شود، این صنعت قابلیت اشتغال زایی زیادی پیدا می کند.
وی تاکید کرد: در شرایطی که تحریم ها در حال رفع شدن است این صنعت می تواند در بخش اشتغالزایی موثر باشد.
این مقام مسئول ادامه داد: شکل گیری ذینفع واحد، از اهمیت زیادی در شرکت های بیمه برخوردار است زیرا در این صورت سهامدار عمده ای که بیش از 20 درصد سهام ندارد به صورت غیرمستقیم شرکت را اداره می کند.
به گفته وی، بر همین اساس اختلافاتی که در هیات مدیره ها وجود دارد در شرکت های تک ذینفع، وجود ندارد؛ ضمن اینکه این شرکتها پاسخگو نیز هستند.
امین خاطرنشان کرد: ذینفع واحد، ضررهایی نیز دارد زیرا برای تامین مالی، شرکت بیمه تاسیس می کنند و این اقدام، میزان ریسک را بالا می برد و برخی از سرمایه گذاری ها را به سمتی هدایت می کند که آسیب رسان است.
وی خاطرنشان کرد: جنگ قیمت ها از نکاتی است که مدیران بیمه باید به آن توجه کنند.
رئیس کل بیمه مرکزی به شرایط پسا تحریم نیز اشاره کرد و گفت: شاید در ابتدا به سرمایه خارجی نیاز نداشته باشیم اما بعد از رفع تحریم ها بیمه گذاران بزرگ، باید تمهیداتی را بیندیشند که در حوزه نفت، گاز و انرژی از طریق بیمه های داخلی استفاده کنیم اما باید مراقب بود از دستاوردهای دوره تحریم نیز استفاده کنیم.
رئیس کل بیمه مرکزی ادامه داد: البته در پسا تحریم صنعت بیمه نیاز به نرم افزار جامع بیمه(کُر اینشورنس) دارد ضمن اینکه استفاده از آموزش های حرفه ای در صنعت بیمه ضروری است.
امین به رتبه بندی شرکت ها نیز اشاره کرد و گفت: این امر می تواند در بازار رقابتی صنعت بیمه موثر باشد زیرا در پساتحریم دیگر خریدار خدمات بیمه ای نیستیم بلکه عرضه کننده نیز خواهیم بود.
به گزارش ایرنا، همایش یاشده با محوریت «توانگری مالی و توانمندی مدیریتی در شرکت های بیمه، چالش ها و الزامات» عصر امروز به کار خود پایان می دهد.
نظرات ارسالی
 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:
mihanm.gifbanklogo.jpg
کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت بیمه میهن نمایندگی 2028 می باشد
     همراه:   02122087584

قوانین و مقررات
Copyright (©) 2010 - www.mihanbimeh.com