یک بیمه درمان ارزان برای خلیج فارسی ها
1394/09/16
گروه بیمه "گالف" اعلام کرد که ارزان ترین بیمه درمان را برای شهروندان خلیج فارس ارائه می‌کند.

به گزارش ریسک نیوزاز صنعت بیمه به نقل از منا اینشورنس ریویو، گروه بیمه "گالف" که دفتر آن در کویت است و یکی از بزرگترین و متنوع ترین گروه های بیمه در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا (منا) به شمار می رود، اعلام کرد که بیمه نامه‌های را تایید و به دولتمردان ارائه کرده که ارزان‌ترین نوع بیمه درمان در این منطقه به شمار می رود و به دولت ها اجازه می دهد تا افراد بازنشسته را تحت پوشش قرار دهند.

در بیانیه منتشر شده این گروه خطاب به بازار بورس کویت آمده است که این پیشنهاد حدود 82.48 میلیون دینار کویت (271 میلیون دلار) ارزش گذاری شده است.

پیش از این در ارزیابی موسسه "استاندارد اند پورز" آمده بود که با وجود آنکه وضعیت بازار بیمه درمان کشور‌های حوزه خلیج‌ فارس در قیاس با کشورهای اروپایی و ایالات ‌متحده آمریکا اصلا مناسب نیست اما گمان می ‌رود رغبت شهروندان کشورهای حوزه خلیج ‌فارس به خرید پوشش‌ های بیمه ‌ای در آینده افزایش پیدا کند.

از سوی دیگر، به رغم رشد قوی اقتصادی در این مناطق، صنعت بیمه عقب مانده است. نقصان آگاهی و وجود مهاجران از دلایل اصلی ضریب نفوذ بسیار پایین این صنعت عنوان شده است. به هر حال، با وجود فرصت های قوی در خلیج فارس، انتظار می رود که کل صنعت بیمه تا پایان سال 2015، سود تقریبی 28 میلیارد دلاری را تجربه کند و این رقم تا سال 2017 به رقم 40 میلیارد دلار برسد.
وزرات بهداشت این کشور در ماه اگوست از بیمه گران فعال در زمینه بیمه درمان در خلیج فارس خواست تا بیمه نامه ای را برای پوشش شهروندان بازنشسته ارائه کنند که با آنها این اجازه داده شود تا از امکانات بیمارستان ها، مراکز درمانی و کلینک های خصوصی بدون فشار و نگرانی درباره هزینه ها استفاده کنند. این وزراتخانه وعده داده بود که تمامی هزینه های بیمه درمان را به نفع بیمه گران محاسبه خواهد کرد.

سال گذشته، "مجمع ملی کویت"، بیمه درمانی برای بازنشستگان تصویب کرد که به گفته کارشناسان منطقه، گام نخست برای تحت پوشش قرار دادن تمامی شهروندان این کشور بود. "علی العبید" وزیر بهداشت کویت در این باره گفت: در گام نخست این برنامه برای بازنشستگان عملی خواهد شد و گام به گام دیگر شهروندان زیر پوشش این برنامه قرار می گیرند. 

به گفته کارشناسان، در منطقه خلیج فارس از زمان وقوع بهار عربی شاهد رشد خشونت های سیاسی بوده ایم، به همین دلیل شرکت های بیمه نتوانستند به خوبی فعالیت کنند اما آنان با شرایط به خوبی کنار آمدند. نرخ حق بیمه ها افزایش چندانی نداشته است و حتی در مواردی نیز شاهد بودیم که بازیگران محلی قیمت های خود را تغییر نداده اند.
نظرات ارسالی
 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:
mihanm.gifbanklogo.jpg
کلیه حقوق این سایت متعلق به استارتاپ بیمه اول می باشد
     تلفن:   02122087584

قوانین و مقررات
Copyright (©) 2010 - www.mihanbimeh.com